EP 2017. CAORLE U utorak je odigrano Europsko prvenstvo u parovima

14 lipnja 2017 komentiraj vijest

Bronca za Marinu Leticu i Martinu Maglicu

Brončane na EP u parovima – Martina Maglica i Marina Letica

Napisao: Željko Đođo

Marina Letica i Martina Maglica od utorka su službeno treći najbolji ženski par Starog kontinenta. Zagrebačko-splitska kombinacija je osvojila broncu u konkurenciji 78 parova iz cijele Europe, dok su solidan plasman ostvarile Maja Tešija i Josipa Krželj koje su završile na diobi petog mjesta. Kod muških su najuspješniji bili Ivica Cavrić i Dragutin Pečnjak na diobi 13. mjesta.

Letica i Maglica su sjajno igrale i probile se do finala desne strane u kojemu ih je zaustavila španjolska kombinacija Boronat i Ayuso Fajardo. Odmah potom u repasažu su izgubile od kasnijih osvajačica zlata, odličnih Mađarki Veronike Ihasz i Klaudie Horvath.

Kod seniora je naslov prvaka Europe osvojio finski dvojac Marko Kantele i Paavo Mueller koji je tako na pobjedničkom tronu naslijedio Borisa Krčmara i Alana Ljubića, prošlogodišnje slavljenike u disciplini parova. U finalu su Finci nadigrali češki tandem Josef Dlab i Martin Popelka.

GRUBIŠIĆU SREBRO U 301 MO

Željko Grubišić

U utorak se igralo čak pet neslužbenih turnira, a naši su osvojili dva srebra. U disciplini 301 MO u konkurenciji 84 igrača raspoloženog Željka Grubišića je tek u finalu zaustavio njemački reprezentativac Sascha Stein. Slavko Brzić je bio četvrti, dok je jučerašnji osvajač bronce na EP u Cricketu, Imoćanin Tino Babić, završio na diobi devetog mjesta.

U disciplini Triple Mix imali smo samo jednog predstavnika, ekipu NEMAMO KONKURENCIJU za koju su nastupili Ivana Tadić, Romeo Grbavac i Dean Biškupić. U konkurenciji 40 ekipa osvojili su srebro nakon što ih je u finalu porazila talijanska ekipa KINGS OF THE NORTH za koju su nastupili Giulia Bernardelli, Michel Furlani i Andrea Furlani.